Szanowni Państwo,

w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną dotyczącą zagrożenia zachorowaniem na COVID-19 wywołanego przez koronawirusa SARS-CoV-2, w trosce o dobro innych osób, bardzo prosimy o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

  1. W razie powrotu z terenów transmisji wirusa i braku objawów chorobowych zachowaj się odpowiedzialnie i przez okres 14 dni ogranicz społeczno-zawodowe kontakty z innymi osobami.
  2. W razie powrotu z terenów transmisji wirusa w ciągu 14 dni i występowaniem takich objawów jak: gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i jak najszybciej udaj się do oddziału chorób zakaźnych, najbliżej miejsca zamieszkania.
  3. Jeśli w ciągu 14 dni nie podróżowałeś do miejsc, gdzie występują potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem i nie miałeś kontaktu z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem, a masz takie objawy jak: gorączka, kaszel, problemy z oddychaniem -zachowaj się odpowiedzialnie, pozostań w domu, zapytaj farmaceutę o zalecane środki zapobiegania infekcji.

Dyrekcja Małopolskiego Ośrodka Medycyny Pracy